O produkte

ORTHOPUZZLE ako inovatívna zdravotnícka pomôcka pre deti

Zdravotnícka pomôcka, masážny koberček (ortopedický) modulový značky ORTHOPUZZLE je určený predovšetkým na akupresúru reflexných zón chodidla, na ošetrenie a prevenciu plochých nôh, posilnenie svalov a vláknitého aparátu nôh a dolných končatín, ako aj striedanie mäkkých a tvrdých povrchov.

Táto kombinácia stimuluje všetky potrebné receptory chodidla, prispieva k správnej tvorbe jeho fyziologických oblúkov. Masážne procedúry na týchto povrchoch sú porovnateľné s manuálnymi masážnymi procedúrami, ale niekoľkokrát sú účinnejšie a zaberajú menej času.

Je potrebné zdôrazniť že používanie koberčeka podporuje správne formovanie a spevnenie klenby chodidiel, stimuluje krvný obeh, posilňuje imunitu. ZP ORTHOPUZZLE pomáha malým bábätkám rozvíjať ľudské zmysly. Pozitívne vplýva na vývoj dieťaťa v rannom veku, pomáha pri rozoznávaní, farieb, pomáha rozvíjať predstavivosť, hmat.

Klinické testy potvrdili že používanie ZP ORTHOPUZZLE priaznivo vplýva nie len na fyziologicky vývoj dieťaťa ale tak isto aj na psychicky, potláča depresie, úzkosti, pôsobí ukľudňujúco. Stimulácia chodidiel pomocou masážneho koberčeka ORTHOPUZZLE, napodobňujúceho prírodné nerovnosti, je skutočným prínosom pre zdravie detí.

10 dôvodov, prečo si vybrať ORTHOPUZZLE

100% bezpečný produkt! Náš produkt je prvý a jediný, ktorý prešiel toxikologickými, technickými a klinickými skúškami. Produkt bol schválený štátnymi orgánmi pre kontrolu liečiv pre celú EU a získal štatút zdravotníckej pomôcky (ZP).

Použité sú ekologické, hypoalergénne farbivá, ktoré nenechávajú stopy na chodidle dieťaťa ani na povrchu podlahy. Rovnako obmedzujú akýkoľvek zápach koberčekov.

Použitie farieb a ich kombinácie podporujú tvorivé myslenie a rozvoj osobnosti.

Špeciálna úprava spodnej časti pomôcky. Jednotlivé moduly sa nekĺžu ani na hladkých povrchoch. Vhodné sú aj na podkladoch ako je laminát, linoleum, parkety a podobne.

Pri starostlivosti o zdravie dieťaťa nezabúdame ani na životné prostredie. Naše koberčeky sú recyklovateľné, čo umožňuje udržiavať okolo nás čisté a harmonické prostredie.

Unikátne spojenie modulov. Aj počas dynamických cvičení zostanú zmontované súčasti ako neoddeliteľný celok.

Najúčinnejšie cviky dosiahneme kombináciou rôznych povrchov a zmenou stupňa tlaku na chodidlo.

Ku každému balíku ponúkame leták – súbor cvikov.

Rukoväť krabice je zosilnená dodatočnou vrstvou, ktorá zabraňuje poškodeniu hornej časti krabice a odtrhnutiu rukoväte pri prenášaní.

Unikátna štruktúra a široká škála povrchovej úpravy zvyšujú príjemné pocity cvičenia na kobercoch v každom veku.

Ako to funguje?

ZP ORTHOPUZZLE, je vhodné používať formou telocviku v rôznych detských zariadeniach. Táto zdravotnícka pomôcka by nemala chýbať v žiadnom detskom zariadení ako : škôlka, škola, detské centrá , športové štúdiá, detské zdravotnícke centrá, herne a podobne.

Súčasťou ZP ORTHOPUZZLE je návod na použitie, ktorý obsahuje zoznam cvikov podľa pokynov v príručke Zoznam cvičení podľa pokynov v príručke bol zostavený výlučne pre potreby ZP masažnych koberčekov ORTHOPUZZLE. Jedná sa o nasledujúce cvičenia zvané Dupkáčik, Zajko Skákajko, Päta – špička, Ivanko – Vstávajko, Nemotorný medvedík, Slniečko, Plameniak, Loptička a Veselé húsatká.

Myšlienka metódy liečby a prevencie plochých nôh pomocou modulárnych masážnych rohoží s rôznym terénom, priestorovou štruktúrou, rôznymi tvarmi a rozmermi, drsnosťou povrchu, vykonávanie určitých cvičení na rôznych modulových masážnych rohožiach so striedaním mäkkých a tvrdých povrchov. Táto kombinácia stimuluje všetky potrebné receptory chodidla, prispieva k správnej tvorbe jeho fyziologických oblúkov. Takéto cvičenia sú opísané v priloženom zozname cvičení. Takýto zásadne nový postup pri masáži chodidiel na týchto povrchoch je porovnateľný s manuálnym masážnym sedením, ale je niekoľkonásobne účinnejší a vyžaduje menej času.

Čo hovoria lekári o ORTHOPUZZLE

Vyberte si z našej ponuky produktov

Chcete sa poradiť? Neváhajte nás kontaktovať

Píšte

Nonstop

Volajte

Po – Pia od 8:00 do 17:30

Všetky produkty skladom

Zdravotne certifikované

Dodanie do 2 pracovných dní

Pomôžeme s výberom

0