Choroby a prevencia

Bábätko

Ortopedický koberček ORTHOPUZZLE je dokonalé riešenie pre motorický rozvoj bábätka.
Koberčeky prešli prísnymi toxikologickými testami. Farby a materiál sú 100% ekologické. Ak by si vaše bábätko dalo koberček do úst, nemusíte sa báť, produkt je bezpečný.
Rôzne reliéfy farebných štvorcov podnecujú dieťa spoznávať ich tvary. Dieťa sa snaží rukou chytiť farebný povrchov, čo núti bábätko posúvať sa vpred. Hranie sa bábätka na ORTHOPUZZLE zlepšuje jemnú motoriku , rozvíja koordináciu ruka – oko.
Používanie ORTHOPUZZLE má pre bábätko tieto účinky:

 • Motorický vývoj
 • Spevnenie brušných svalov
 • Spevnenie svalov chrbta
 • Posilňuje svaly nôh
 • Odstránenie diastázy u bábätiek
 • Vývoj jemnej motoriky
 • Zrýchľuje kognitívny vývoj bábätka ( učí sa rozpoznávať farby, vzory, tvary)
 • Rozvíja vizuálne návyky
 • Zlepšujú zrakové schopnosti
 • Zlepšuje koncentráciu bábätka
 • Zlepšuje spánok

Všetky indikácie pre ortopedický masážny koberec ORTHOPUZZLE sú dokázané na základe klinických skúšok v spolupráci s lekármi Slovenskej Akadémie vied.
S výberom produktov pre bábätko koberček skvele poslúži pre plavný prechod z lozenia k prvým krokom.
Odporúčané sady: Prvé kroky, More, Savana, Ježkovia. Sady sa dajú doplniť jednotlivými modulmi jemnej štruktúry. Napríklad: dáždnik, margarétky, hračky…

Liečba a prevencia plochých nôh, deformácie chodidla u detí

Ploché nohy nie sú iba estetický problém. Plochá noha znamená deformáciu chodidla. Takáto noha má veľmi padnutú klenbu, alebo ju vôbec nemá. Problém plochých nôh treba riešiť už vo veľmi rannom veku. Deti s plochými a deformovanými nohami sú často unavené, cítia veľkú bolesť nôh, chrbtice či bedier. Deti, u ktorých bol problém plochých nôh zanedbaný sú viac lenivé, stále unavené, majú nesprávne držanie tela, môžu mať aj poruchu učenia a sústredenosti.

Prečo sú ploché nohy nebezpečné?

 • Zvýšené zaťaženie chrbtice, členkov, kolenných a bedrových kĺbov a výrazné zrýchlenie ich opotrebovania.
 • Ťažkosti s korekciou deformity v neskorších štádiách.
 • Patologické zmeny držania tela vrátane skoliózy a artrózy.
 • Neustála bolesť nôh a chrbtice, ktorá zasahuje do bežného spôsobu života.

Všetky sady značky ORTHOPUZZLE sú primárne určené na liečbu a prevenciu plochých nôh.

Klinickí lekári odporúčajú robiť cviky z letáku , ktorý je súčasťou balenia, aspoň 15 minút denne.

Všetky indikácie pre ortopedický masážny koberec ORTHOPUZZLE sú dokázané na základe klinických skúšok v spolupráci s lekármi Slovenskej Akadémie vied.

Sady sa dajú kombinovať jednotlivými modulmi značky ORTHOPUZZLE, tie si môžete zvoliť podľa vlastného výberu.

Na výrazne padnutú klenbu odporúčame doplniť sadu (podľa vlastného výberu) polosférou Ježko a Diamant, alebo jednotlivými modulmi: Krab, Fugu, Lano.

Chronická žilová nedostatočnosť, skolióza a ploché nohy u dospelých

Ploché nohy sa u dospelých väčšinou prejavujú veľmi bolestivo. Spravidla prispievajú k vzniku ďalších ochorení ako chronická žilová nedostatočnosť (insuficiencia) dolných končatín. Sem patria aj ďalšie typy patológie zmenených nôh. Takých ako sú: noha kosozvislá, lukovitá , či hákovitá. Po dlhej chôdzi, alebo pri dlhšom státí na nohách pacient cíti nohu stuhnutú.

Problémy s boľavými nohami u dospelých môžu byť spojené:

 • Pes planus – ploché nohy
 • Žilová nedostatočnosť (insuficiencia)
 • Reumatoidná artrída – ochorenie kĺbov
 • Skolióza – vedie k unilaterálnej plochej nohe
 • Úraz , vykĺbenie, zlomenina a podobne
 • Starnutie
 • Nadváha

S pribúdaním veku má plochonožie u dospelého človeka predpoklad sa zhoršovať. Pokiaľ máte zamestnanie, kde väčšinu času strávite na nohách, alebo máte sedavé zamestnanie a málo pohybu, alebo príznaky vymenovane vyššie, v tom prípade vám odporúčame:

Sada pre dospelých a deti od 10 rokov – Cesta zdravia, sada Univerzálne, Les, Morské kamienky. Klinickí lekári odporúčajú robiť cviky z letáku , ktorý je súčasťou balenia, aspoň 15 minút denne.

Všetky indikácie pre ortopedický masážny koberec ORTHOPUZZLE sú dokázané na základe klinických skúšok v spolupráci s lekármi Slovenskej Akadémie vied.

Sady sa dajú kombinovať jednotlivými modulmi značky ORTHOPUZZLE, tie si môžete zvoliť podľa vlastného výberu.

Poruchy imunity, slabý imunitný systém u detí

Býva vaše dieťa často choré ? Má časté problémy s prechladnutím? Je citlivé na alergie?

Imunita nie je vždy samozrejmosť, deti si ju musia vybudovať. Jedným z riešení sú ortopedické koberčeky značky ORTHOPUZZLE.

Počas klinických skúšok boli ORTHOPUZZLE testované v nemocniciach detskými pacientmi s rôznymi poruchami imunity. Klinické skúšky dokázali, že deti ktoré dlhodobo cvičia na ORTHOPUZZLE majú tieto zlepšenia:

 • Posilnenie imunitného systému
 • Väčšia vitálnosť
 • Zlepšená koncentrácia u dieťaťa
 • Zlepšenie spánku

Pre deti od 1 roka do 9 rokov, ktoré majú časte problémy s prechladnutím a oslabenú imunitu sa odporúčajú sady: Savana, Ježkovia, More, Univerzálne. Pre deti od 10 rokov je vhodná sada Cesta zdravia a taktiež sady : Savana, Ježkovia, More, Morské kamienky. Sady sa odporúčajú doplniť jednotlivými modulmi s veľmi výrazným reliéfom, napríklad: Fugu, kaktusy, hračky, margarétky.

Autizmus a jeho druhy

Autizmus, presnejšie poruchy autistického spektra, je skupina duševných porúch, ktoré sa vyznačujú narušenou sociálnou interakciou a komunikáciou – procesom dorozumievania a odovzdávania informácií iným ľuďom. Pri autizme sa pozoruje obmedzené, stereotypné a opakujúce sa správanie. Tieto poruchy sa u rôznych pacientov prejavujú v rôznej miere a môžu, ale nemusia byť sprevádzané poruchami reči a intelektu.

Príznaky autizmu:

 • Nedostatok reči alebo slabý vývoj reči.
 • Hyperaktivita alebo pasivita.
 • Zvláštny postoj k predmetom.
 • Nedostatočné pochopenie nebezpečných situácií.
 • Odmietanie fyzického kontaktu.
 • Chodenie po špičkách.

Mnohí lekári zastávajú názor, že správnym prístupom možno zmierniť príznaky autizmu, dokonca možno zvýšiť rozumové schopnosti dieťaťa. Klinické skúšky výrobkov ORTHOPUZZLE ukázali, že deti s touto poruchou v spojení s inými formami terapie dosahujú oveľa rýchlejšie pokroky vo svojom vývoji.

Dnes vieme, že mnohé zdravotnícke centrá, ako aj matky, majú s našimi výrobkami ORTHOPUZZLE veľmi pozitívne skúsenosti.

Odporúčané sady: ” Prvé kroky “, sada ” More “, sada ” Savana “, sada ” Ježkovia “, sada ” Les “, sada ” Morské kamienky “, nové jednotlivé moduly: dáždnik, záhrada, kaktusy, glóbus, hračky, laná, margarétka.

Všetky odporúčania pre túto indikáciu pre ortopedický masážny koberec ORTHOPUZZLE sú overené klinickými štúdiami v spolupráci s lekármi Slovenskej akadémie vied.

Mozgová obrna

Pri detskej mozgovej obrne sa odporúčajú ortopedické koberčeky značky ORTHOPUZZLE , musí sa však zohľadniť druh deformity nôh a stupeň neurologických porúch. Podľa klinických testov pre tento druh pacientov bez ohľadu na vek sa odporúča postupne začať od najjemnejších modulov, ktoré obsahuje sada Prvé kroky . Postupne sa môžu pridávať aj iné sady so strednou úrovňou tvrdosti : „More“, „Ježkovia“. U detí s retardáciou motorického vývoja sa odporúča používať MIX ORTHOPUZZLE „Prvé kroky“.

Všetky odporúčania k tejto indikácie pre ortopedicky masážny koberec ORTHOPUZZLE sú dokázané na základe klinických skúšok v spolupráci s lekármi Slovenskej Akadémie vied.

Poruchy reči u detí

Vaše dieťa ešte stále nerozpráva, napriek tomu, že jeho rovesníci už dávno hovoria plnými súvislými vetami? Niekedy to chce len čas a niekedy dieťaťu treba vyhľadať odbornú pomoc. V tomto prípade je veľmi dôležite sa obrátiť na pediatra a logopéda. Čoraz častejšie logopedické centrá pracujú s našimi koberčekmi ORTHOPUZZLE. Klinické hodnotenia našich ORTHOPUZZLE dokázali, že samomasáž stôp priaznivo pôsobí na mozgové receptory zodpovedajúce za artikuláciu a reč. Pokiaľ pediater nevidí vážny problém, že vaše dieťa nerozpráva a je to iba otázka času, v tom prípade odporúčame koberčeky ORTHOPUZZLE. Vďaka cvičeniu na koberčekoch vaše dieťa rýchlejšie naštartuje svoju reč. Pri vážnych poruchách treba cvičenie na ORTHOPUZZLE kombinovať s terapiou logopéda, prípadne inými terapiami.

Klinickí lekári odporúčajú tieto sady pokiaľ ide iba o vývin reči a dieťa nemá žiadne iné vážne poruchy: Savana, Univerzálne, Les, Morské kamienky. Sady sa odporúčajú kombinovať s modulmi tvrdších povrchov : glóbusy, fugu, krab a pod.

Všetky odporúčania k tejto indikácie pre ortopedicky masážny koberec ORTHOPUZZLE sú dokázané na základe klinických skúšok v spolupráci s lekármi Slovenskej Akadémie vied.

Hallux valgus – (vybočenie palca)

Hallux valgus u detí je vada charakterizovaná znížením výšky klenby chodidla a zakrivením jeho osi v tvare písmena X. Hallux valgus spôsobuje vytočenie prstov a päty smerom von, pokles strednej časti chodidla, nemotornú chôdzu, zvýšenú únavu a bolesť nôh.

Čím môže byť hallux valgus nebezpečný? Ak nezačnete s liečbou okamžite, následky na seba nenechajú dlho čakať:

 • Kĺby chodidiel, kolená a bedrá trpia.
 • Negatívny vplyv na chrbticu.
 • Nepríjemné zmeny v chôdzi.
 • Osobné komplexy.
 • Znížená fyzická aktivita a schopnosť.

Liečba by sa mala začať čo najskôr – 7-10 dní po narodení, keď majú tkanivá značnú elasticitu, ktorá sa znižuje po 1 roku.

Odporúčané súpravy: súprava “Les”, súprava “Univerzál”, súprava “Morské kamienky”, súprava ” Cesta zdravia”, súprava ” Savana” , súprava ” More”, súprava: Mix 10, jednotlivé moduly: krab, lano, fugu, záhrada, glóbusy, hračky, kaktusy, margarétka.

Chcete sa poradiť? Neváhajte nás kontaktovať

Píšte

Nonstop

Volajte

Po – Pia od 8:00 do 17:30

Všetky produkty skladom

Zdravotne certifikované

Dodanie do 2 pracovných dní

Pomôžeme s výberom

0